Projekt TurboBus – czyli od pomysłu do czynu

Jak każdy zwariowany projekt zaczyna się od zwariowanego pomysłu, a wszystko rozpoczęło się po powrocie w zeszłym roku z wakacji. Wraz z grupą ośmiu przyjaciół zorganizowaliśmy wspólny wakacyjny wyjazd na dwa samochody, gdzie wciągu  dwóch tygodni zwiedziliśmy Rumunię, słoneczną Bułgarię i dotarliśmy nawet na jeden dzień do Istambułu.

Po powrocie do kraju i przejechaniu ponad 6000 km Gosia rzuciła szalonym pomysłem, który natychmiast podłapałem by zakupić busa i przerobić na campera, którym będzie można jeździć cała grupą po całym świecie. Szalony pomysł przez dłuży czas był tylko pomysłem, który już w październiku zaczął przeradzać się w realne czyny. Z racji dużego wyboru rozmaitych marek i modeli busów, postanowiliśmy że kupimy jeden z najbardziej popularnych busów, do którego w przypadku awarii (wiadomo, samochód nie jest nowy 😉 )łatwo będzie naprawić i nie będzie zbytnich problemów z częściami zamiennymi. I tak wybór padł na VW Transporter 4 w wersji long. Przy założonym budżecie 3000 zł było nie lada wyzwaniem znalezienie tego wymarzonego busika. Poszukiwania trwały ponad dwa miesiące, lecz w końcu trafiliśmy na samochód który „wpadł nam w oko”. I tak 4 stycznia 2017 staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami VW T4 Long. samochod prawie cały.jpg

WP_20170107_14_42_09_Rich_LI.jpg
Lekko przerysowany lewy boczek co później okazało się większą sprawą
WP_20170105_15_55_18_Pro_LI.jpg
Wnętrze bez większego szału ( jeszcze )

 

Z racji, że busik był kiedyś karetką ma na stanie kilka bajerów których nie mają wersje podstawowe, mianowicie panel do obsługi podzespołów w kabinie pasażerów, wyciąg na dachu oraz fabrycznie przygotowane miejsce pod drugi akumulator, który z całą pewnością będzie potrzebny gdy skończymy instalacje wszystkich dodatków.

WP_20170105_15_56_57_Pro_LI.jpg
Panel sterowania w kabinie pasażerów

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s