Renowacji ciąg dalszy, czyli co w busie piszczy

Kojarzycie może ten tutorial?

Albo rzeźnika?

Tak na pewno było poprzednio, ale tym razem nie ma miejsca na fuszerki! Robota wre. Zużycie prądu wzrosło i pobliska elektrownia już wie kto na wiosce posiada nowy migomat ;).

Jak powszechnie wiadomo, albo też nie, progi są jednym z najsłabszych punktów samochodu. Narażone nie tylko na traktowanie zmiennych warunków atmosferycznych, ale także ścierane przez piach i obijane przez kamienie. Nierzadko przywłaszczone przez niejednego psa. Przygotowani więc na najgorsze, zakupiliśmy komplet naprawczy, czyli tzw. reperaturki.

Strona kierowcy poszła na pierwszy ogień. Nie było łatwo, trzeba było dosztukować kawałek nadkola (pierwsze zdjęcie kolażu). Potem licowanie reperaturek, jednak efekt końcowy jest niezwykle zadowalający.

nadkole_lewe2

Po przygotowywaniu progu, czyli wycięciem nadmiernie zardzewiałych elementów oraz zabezpieczeniem tego co pozostało specjalną farbą, nastąpiło licowanie. Trochę taki tetris na siłę, progi niby pasują do T4, ale jak się je przyłoży to jednak nie do końca. Po kilku próbach się udało i elementy można było spawać.

Z lewej strony wymieniliśmy również drzwi. Stare były pogięte u dołu, a cena używanych spowodowała, że nie opłacało nam się ich naprawiać. Objechaliśmy pobliskie szroty i kupiliśmy używane drzwi. Udało się nawet zdobyć w kolorze białym – ułatwi nam to przygotowanie ich do malowania. Jednak i te drzwi musieliśmy zabezpieczyć przed dalszą korozją. U dołu drzwi było kilka zadrapań, na których pojawiła się delikatna rdza.

drzwi_lewe

Z prawej strony mamy duże drzwi przesuwane. Zostały wymontowane, aby można zająć się progiem środkowym. Sam demontaż nie należał do najłatwiejszych, śruby mocujące ani chciały drgnąć. Z pomocą przyszedł  jednak TATA Miłosza (pozdrawiamy) i sprawa była załatwiona. Próg został oczyszczony i powstała drobna łatka. Wszystko oczywiście zabezpieczone farbą i cynkiem w sprayu.

drzwi_suwane

Teraz ujawnimy całą prawdę związaną z progami i pokażemy jak nie robić ;). Chyba, że ktoś się szykuje na złombol, wówczas wszystkie chwyty dozwolone.

prog_prawy

Powyższa sytuacja nie napawa optymizmem. Pianka montażowa, pianka okienna, pianka, pianka, pianka, pianka która przytrzyma i wytrzyma wszystko. Niestety trzeba było jej się pozbyć i oczyścić wszystko bardzo dokładnie z pozostałego kleju.

schodek_prawy

Tutaj po prostu większość została wycięta i sztukowany jest nowy próg. Trzeba jeszcze zreperować nadkole, na koniec nowe elementy zostaną pokryte farbą.

WP_20170430_17_02_34_Panorama

Jeżeli chcecie być na bieżąco z renowacją Turbobusa to polubcie naszą stronę na fejsbuku TURBOBUS Facebook Page albo obserwujcie naszego bloga!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s