Niespodzianki Januszowych mechaników w beżowej puszcze rdzy

 

Od dłuższego czasu nie było od nas wieści o postępach w pracach nad naszym TurboBusem. A działo się, działo 😀

W ciągu ostatniego miesiąca udało nam się uporać prawie zupełnie z sprawami związanymi z blacharką. Wspawaliśmy nowe progi z lewej i prawej strony oraz zrekonstruowaliśmy wszystkie miejsca gdzie korozja dopadła się do naszego busa. W poprzednim poście już opisaliśmy część prace jakie poczyniliśmy przy samochodzie. Dla przypomnienia link : https://turbobus.org/2017/04/30/renowacji-ciag-dalszy-czyli-co-w-busie-piszczy/
Od tamtego czasu okazało się, że małe niedociągnięcie w konstrukcji pojazdu spowodowały duże spustoszenia w blacharce. Chodzi tutaj o odpływ wody z podszybia. Jest to po prostu otwór, przez który woda spływa między błotnik a wewnętrzną część karoserii, a tam wszystko co spływa z wodą zostaje i gromadzi się. Niestety rezultaty tego niedociągnięcia po latach powodują potworne spustoszenie.

61.jpg

Poza skorodowanym nadkolem, skorodowany był też błotnik, który również wymagał trochę pracy.

62.jpg

Należało pozbyć się korozji raz na zawsze i zapobiec by problem się nie powtórzył. Z pomocą przyszły fora, na których ludzie proponowali rozwiązanie problemu, które okazało się proste i mamy nadzieje że będzie skuteczne. Wystarczyło poprowadzić rurkę od otworu odpływowego z podszybia do nadkola.

D60FD14D-C109-45F0-A4FA-06D05FC9EF93.jpg

Gdy skończyliśmy prace przy prawej stronie należało zrobić identyczne rozwiązanie po drugiej stronie samochodu. Niestety lewa strona okazałą się w gorszym stanie. Poza potężną korozją nadkola praktycznie nie istniało mocowanie belki zderzaka oraz okolice blacharki przy filtrze paliwa. Konieczna była rekonstrukcja tego miejsca by nie dostawała się tam woda i wszystkie syfy z drogi.

63.jpg

Wisienką na torcie napraw blacharskich była ilość szpachli którą ktoś użył do wyprowadzenia linii na lewym błotniku. Znajdowała się tam centymetrowa warstwa szpachli.

6B24B589-F61B-43EB-9C9C-C4F6C0165ABC.jpg

Praca paliła się w rękach i udało się nam też zaspawać wszystkie zbędne otwory w kabinie pasażerskiej.

64.jpg

Gdy prace blacharskie dobiegały końca zabraliśmy się za mechanikę. Niestety byliśmy świadomi, że mamy problemy z skrzynią biegów, ponieważ dobiegały z niej straszne zgrzytania w czasie jazdy. Postanowiliśmy ją wymontować i dać do serwisu w celu sprawdzenia i uszczelnienia. Udało się ją wyciągnąć dzięki pomocy Grzesia i Bohdana których serdecznie pozdrawiamy  😀

IMG-20170601-WA0001.jpg

Często jak to bywa przy naprawach, gdy się zaczyna rozgrzebywać okazuje się, że do roboty jest dużo więcej. Lewa półoś jest całkowicie do wymiany ponieważ okazała się uszkodzona i już jakiś Janusz mechaniki miał ją w swoich rękach. Przy wyciąganiu jej posypał się cały przegub wewnętrzny.

E4AC890D-8C92-4F09-8220-A47E2D7DF8BB.jpg

Poza takimi kwiatkami musimy zająć się maglownicą, ponieważ cieknie z niej olej od wspomagania. A jak już jesteśmy przy wspomaganiu, to z jednego z połączeń przy pompie wspomagania cieknie olej i z dużą dozą prawdopodobieństwa jakaś uszczeleczka mała jest do wymiany. Przy okazji napraw układu napędowego i łatwego dostępu do podzespołów wymienimy też końcówki drążków oraz gumy na wahaczach oraz łożyska w piastach kół przednich.

 

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które wspierają nasz projekt. Dzięki wam prace nad projektem mogą być realizowane szybciej. Do tej pory dzięki waszej pomocy udało nam się zakupić:
– Klocki hamulcowe (180 zł)
– Elastyczne przewody hamulcowe (60zł)
– Reperaturki progów (250zł)
– Drzwi lewe (100zł)
– Kanapę 3 osobową (300zł)
– Zatyczki gumowe do uszczelnienia  progów 24 szt (60zł)
– Arkusz blachy (70zł)

Gorąco zachęcam wsparcia naszego projektu poprzez POMAGAM byśmy mogli zrealizować nasze marzenia o wrześniowym wyjeździe 😀

Jeżeli chcecie być na bieżąco z renowacją Turbobusa to polubcie naszą stronę na fejsbuku TURBOBUS Facebook Page ,albo obserwujcie naszego bloga!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s