O Nas

Małgośka:

P1010559

Jestem absolwentką kierunku Automatyka i Robotyka na PG (Politechnika Gdańska). Podróże towarzyszą mi od zawsze. Już jako mały szkrab zwiedziłam z rodzicami Holandię. Później zwiedzałam w większości polskie góry, w tzw. wieku „gimbazy” zwiedziłam Monako, Francję, a po maturze wybrałam się do pracy w Anglii w celu
zarobienia na studia. Natomiast ostatnie 10 miesięcy studenckich spędziłam w Szwecji.

Obecnie pracuję na stanowisku Inżynier Systemów Sterowania. W moim służbowym środowisku mówi się na takie osoby jak ja „komiszjonerzy”. W wielkim skrócie – uruchamiam maszyny w liniach produkcyjnych, głównie w branży automotive. Co za tym idzie często podróżuję po Europie – tam gdzie linia do uruchomienia tam i ja . Dzięki swojej pracy zwiedziłam Niemcy, Francję, Hiszpanię oraz Wielką Brytanię a także polski Wrocław . Jednak podczas podróży służbowych nie zawsze jest czas na typową turystykę, dlatego postanowiłam znaleźć inny sposób aby poznać świat od strony kulturalnej i kulinarnej.

Pomysł na TURBOBUSA chodził za mną już dawno, a kopniaka do realizacji dała mi zeszłoroczna majowa wyprawa z siódemką przyjaciół, na którą wybraliśmy się dwoma samochodami. Duży wkład ma tutaj również książka Tomasza Gorazdowskiego: „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata”. Wszystkim zwolennikom zwariowanych podróży gorąco polecam tą pozycję.

Jako, że zawsze raźniej w zespole, postanowiłam podzielić się pomysłem z Miłoszem, który również ma podróżniczego bakcyla i z entuzjazmem rozpoczęliśmy projekt.

Miłosz:

P1010555

Absolwent kierunku technologia chemiczna na Politechnice Gdańskiej. Od najmłodszych lat fascynowały mnie podróże po świecie. Uwielbiałem oglądać filmy przyrodnicze przedstawiające najróżniejsze zakątki świata. Tylko gdy nauczyłem się składać literki moją ulubioną serią książekbyły przygody „Tomka” podróżującego po całym świecie przeżywając niezwykłe przygody.

Za czasów podstawówki rozpocząłem podróżowanie po naszych pięknych zakątkach Polski, głównie poprzez kolonie. Dzięki tym zorganizowanym wyjazdom miałem okazję zwiedzić Sudety, Karpaty, Beskidy Zachodnie i Środkowe oraz Pojezierze Mazurskie a z zagranicznych podróży miałem możliwość zwiedzenia Czech i Słowacji Za studenckich czasów głownie zwiedzałem różne zakątki polski. Korzystając z studenckich zniżek zwiedzałem największe polskie miasta wraz z ich okolicami oraz poznawałem nowych znajomych z braci studenckiej.

W chwili obecnej obrałem kierunek rozwoju w zakresie zarządzania jakością oraz wprowadzania systemów zarządzania jakością oraz środowiska, popularnie nazywane systemami ISO.

W mojej poprzedniej pracy jako inżynier zajmowałem się nadzorem nad jakością produkcji u naszych poddostawców. Dzięki temu miałem możliwość wyjazdów w różne zakątki kraju i w czasie wolnym od obowiązków zwiedzania miejsc pobytu.

Podróże i poznawanie świata od zawsze we mnie było, uwielbiam jeździć w nieznane by poznawać nowe miejsca, nową kulturę oraz z racji tego że uwielbiam gotować odkrywać nowe smaki i dania, które później staram się odtworzyć w swojej kuchni. Moim największym marzeniem jest podróż dookoła świata oraz zwiedzenie tylu miejsc na ile pozwolą siły.

Chcecie nam pomóc zrealizować nasze marzenie? Zapraszamy do wsparcia nas i nie tylko poprzez serwis pomagam.pl Pomagam Turbobus.

Zwariowana podróż po świecie busem

%d blogerów lubi to: